Jdi na obsah Jdi na menu

J15-Jeseníky - říjen 2017

Po několika opakovaných letech návštěv Jeseníků vždy v květnu jsem si řekl, že bych se na známá fotografovaná místa mohl podívat také v době jejich podzimního hávu. Ideální dobou byla polovina října, kdy hlavně buky září barvami, ale pracovní povinnosti mi dovolily cestu až v poslední říjnový víkend. Když už tedy nebylo listí na stromech, musel jsem vzít za vděk aspoň to, co bylo napadané. Současně však spousta trávy, keřů a malých stromků byla na vrcholu svého dozrávání, což ve srovnání s květnovým pučením dávalo mnohým známých partiím úplně jinou podobu.

Navštívil jsem Vysoký vodopád na Studeném potoce, který je levobřežním přítokem říčky Bělá v obci Bělá. Další místo, které jsem nemohl minout byly dva vodopády na Skalním potoce. V při poslední návštěvě v květnu 2017 byly pastviny nad Heřmanovicemi téměř stále zality sluncem a mraků bylo poskrovnu, ale podzimně nádherné mraky blížící se bouře v podvečerních hodinách, daly celé krajině až zlověstnou atmosféru, která byla v noci dovršena prudkým lijákem. Pár záběrů v měnících se světelných podmínkách se také podařilo v okolí Vrbna a na výhledech na masiv Jeseníků z cesty mezi Rýmařovem a Horní/Dolní Moravicí.  

Pokud není uvedeno jinak v popisu fotky, jsou všechny pořízeny z Olympusu OM-D E-M5 Mk.II s použitím objektivů 9-18mm F4,0-5,6, 12-50mm F3,5-6,3 a 14-150mm F4,0-5,6 II.